دکتر محمد سلطانی‌فر از چهره‌های علمی شناخته‌شده در حوزه ارتباطات بوده و در ردیف نخستین اساتیدی است که در جهت تبیین اهمیت روابط عمومی الکترونیک به تألیف کتاب و مقاله پرداخته ضمن آنکه 4 دوره ریاست بر کمیته علمی همایش روابط عمومی الکترونیک در سال‌های 84، 86، 87 و 88 و داوری بیش از 150مقاله مرتبط با روابط عمومی الکترونیک کافی است تا ایشان به‌عنوان استاد پیشگام روابط عمومی الکترونیک معرفی شوند.

وی از روابط عمومی الکترونیک و روابط عمومی در فضای سایبر به‌عنوان دوکتاب تألیفی دکتر سلطانی‌فر نام برد و اضافه کرد: کتاب دیگری از ایشان با نام دیپلماسی عمومی نوین و روابط عمومی الکترونیک، همزمان با برگزاری مراسم تجلیل، رونمایی خواهد شد.

دبیر پنجمین همایش روابط عمومی الکترونیک با تأکید بر اینکه بسیاری از مدیران و کارشناسان علوم ارتباطات در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از کلاس‌های درس دکتر سلطانی‌فر بهره برده‌اند ادامه داد: در کنار شخصیت برجسته علمی دکتر سلطانی‌فر، خصلت‌های پسندیده اخلاقی وی و مردمی‌بودن استاد نیز قابل اعتنا و درس‌آموز است.

وی ادامه داد: ساخت تندیس و انتشار کتاب و زندگی‌نامه ایشان از دیگر برنامه‌های دبیرخانه همایش در تجلیل از استاد پیشگام روابط عمومی الکترونیک است.تقی‌پور، معرفی الگوهای برتر علمی به علاقه‌مندان تعالی و پیشرفت در حوزه روابط عمومی را یکی از دستاوردهای دبیرخانه دائمی همایش روابط عمومی الکترونیک دانست و یادآور شد: ازسوی دیگر روابط عمومی الکترونیک به‌عنوان یک دانش میان‌رشته‌ای محتاج بهره‌مندی از دانش و اساتید رشته‌های مختلف است.

وی گفت: در ادوار گذشته این همایش از پروفسور کاظم معتمدنژاد به‌عنوان پدر علوم ارتباطات ایران، دکتر یونس شکرخواه، دکتر سعیدرضا عاملی و دکتر شهیندخت خوارزمی به‌عنوان استادان پیشگام روابط عمومی الکترونیک تجلیل شده است.گفتنی است دکتر محمد سلطانی‌فر متولد سال 1340 در تهران است.

وی لیسانس شیمی را از دانشگاه تربیت معلم تهران و فوق لیسانس و دکتری علوم ارتباطات اجتماعی را از دانشگاه آزاد اسلامی اخذ کرده است. دکتر سلطانی‌فر از شهریور 1385 تا‌کنون به‌عنوان مدیر گروه ارتباطات اجتماعی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد فعالیت می‌کند.

وی مدیر گروه مطالعات رسانه‌ای مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت‌نظام، استادیار تمام‌وقت گروه ارتباطات واحد علوم و تحقیقات و مدیر واحد 41 دانشگاه جامع علمی و کاربردی و فرهنگ‌وهنر است.

آدرس وبلاگ دکتر سلطانی فر: 

http://www.soltanifar.blogfa.com

 

منبع: کاوشگران روابط عمومی