صبح زود بیدار شوید و بدرخشید! بدانید که استفاده بهینه از ساعت‌های قبل از شروع کار کلید زندگی سالم و موفق است. بله، سحرخیزی خصوصیت رایج بسیاری از مدیر عاملان معروف، مدیران ارشد دولتی و خصوصی و بسیاری افراد دیگر است. بر طبق گفته مجله Inc ثابت شده است که افراد سحرخیز فعالتراند و بهره‌وری بالاتری دارند.

 

۱-ورزش کنید: یک جلسه یوگای صبحگاهی یا رفتن به باشگاه ورزشی حس پیروزی را به شما انتقال می‌دهد. اگر به ورزش صبحگاهی   یا به یک پیاده روی صبحگاهی فکرنمی کنید هر روز ۱۵ دقیقه زودتر از خواب بلند شوید و کمی بدنتان را روی تخت کش بدهید! این به بدن شما کمک می‌کند تا کاملاً بیدار شده و برای یک روز خوب آماده شوید.

 

۲-برای روزتان برنامه‌ریزی کنید:  پتانسیل خود را با برنامه‌ریزی روزانه‌، اهداف و کارهایی که باید انجام دهید به حداکثر برسانید. صبح زمان خوبی برای این کار است چون از زمان‌های ساکت است و قدرت تفکر بالا به شما کمک می‌کند تا کارهایتان را اولویت بندی کنید.

۳-یک صبحانه سالم بخورید:سعی کنید تغذیه سالم داشته باشید، این کار ذهن شما را روی وظایفی که انجام می‌دهید متمرکز نگه می‌دارد! صبحانه نه تنها برای سلامت جسمانی شما مفید است بلکه روی بهبود روابط شما نیز تأثیر مثبت می‌گذارد. حتی ۵ دقیقه صحبت با بچه‌ها یا همسرتان در هنگام خوردن صبحانه می‌تواند روحیه شما را قبل از خروج از منزل بالا ببرد.

 

۴- خیال‌بافی کنید: این روزها آنقدر در مورد سلامت جسمانی می‌شنویم که گاهی اوقات سلامت روانیمان را فراموش می‌کنیم. صبح بهترین زمان برای وقت گذرانی آرام درون ذهنتان برای خیال‌بافی و یا روی موفقیتی که در پی آن هستید متمرکز شوید. حتی فقط چند دقیقه تفکر مثبت می‌تواند به بهبود روحیه شما کمک کند.

 

۵-قورباغه خودرا قورت بدهید: همه ما در لیست کارهایمان یک کاری هست که از آن واهمه داریم و تمام روز یا شاید تمام هفته جلوی چشممان رژه می‌رود تا اینکه در نهایت مجبور به انجام آن میشویم. یک راهکار ساده برای از بین بردن این استرس وجود دارد: آن کاری را که در لیست کارهایتان از همه کمتر دوست دارید اول انجام دهید. به جای انتظار کشیدن برای رنج حاصل از آن از ابتدای روز از سر راه خود بردارید. صبح زمانی است که شما معمولاً بیشتر استراحت داشته‌اید و سطح انرژیتان بسیار بالاست. پس بیشتر آماده هستید که پروژه های سخت‌تر را انجام دهید. اگر این‌طور به قضیه نگاه کنید، روزتان بسیار آسان‌تر می‌گذرد و با رسیدن به انتهای روز کاری، کارهای ساده‌تری برای انجام دارید و بسیار ریلکس تر وارد زمان استراحت و تفریحتان می‌شوید.